KONTZERTUAK

Ciclo 3

Data: 
Osteguna, 30 Urria, 2014
Ostirala, 31 Urria, 2014
Ordua: 
20:00
Lekua: 
Baluarte
Obras: 

F.J. Haydn                        Sinfonía 92 "Oxford"

F. Poulenc                         Concierto para dos pianos

I. Strawinsky                    Jeu de cartes

Cavalleria Rusticana

Data: 
Larunbata, 8 Azaroa, 2014
Ordua: 
20:00
Lekua: 
Baluarte
Obras: 

P. Mascagani      Cavalleria Rusticana

 

Santuzza: María Luisa Corbacho (mezzosoprano)

Turiddu: Aquiles Machado (tenor)

Alfio + Prólogo: Juan Jesús Rodríguez (barítono)

Mamma Lucia: Francesca Roig (mezzosoprano)

Lola: Itxaso Moriones (soprano)

Dirección musical: José Miguel Pérez-Sierra


Dirección de escena: Gustavo Moral

Dirección del coro: Iñigo Casalí

Coreografía: Ana María Pérez Navarrete

Orquesta Sinfónica de Navarra (OSN)

Coro "Premier Ensemble" de AGAO 

Ciclo 4

Data: 
Osteguna, 13 Azaroa, 2014
Ostirala, 14 Azaroa, 2014
Ordua: 
20:00
Lekua: 
Baluarte
Obras: 

A. Copland                           Billy the Kid:Prairie Night & Celebration Dance

A. Copland                           Appalachian Srping: Suite

J. Rutter                              Mass of the children

Ciclo 5

Data: 
Osteguna, 27 Azaroa, 2014
Ostirala, 28 Azaroa, 2014
Ordua: 
20:00
Lekua: 
Baluarte
Obras: 

J. Sibelius                  Vals triste

K. Saariaho                "Emilie Suite"

P.I. Tchaikovsky          Sinfonía Num. 3

Ciclo 6

Data: 
Osteguna, 11 Abendua, 2014
Ostirala, 12 Abendua, 2014
Ordua: 
20:00
Lekua: 
Baluarte
Obras: 

G. Giménez                       Los borrachos: Preludio

N. Paganini                        Concierto para violín núm. 1

A. Dvorak                          Sinfonía num. 8

 

Ciclo 1 Tudela

Data: 
Larunbata, 13 Abendua, 2014
Ordua: 
20:30
Lekua: 
Teatro Gaztambide de Tudela
Obras: 

G. Giménez                     Los borrachos: Preludio

N. Paganini                      Concierto para violín num. 1

A. Dvorak                        Sinfonía num. 8

 

Ciclo 7

Data: 
Osteguna, 29 Urtarrila, 2015
Ostirala, 30 Urtarrila, 2015
Ordua: 
20:00
Lekua: 
Baluarte
Obras: 

L.V. Beethoven         Concierto para piano núm. 3

L.V. Beethoven         Sinfonía núm 3 "Heróica"

Ciclo 8

Data: 
Osteguna, 5 Otsaila, 2015
Ostirala, 6 Otsaila, 2015
Ordua: 
20:00
Lekua: 
Baluarte
Obras: 

J. Elsner             Leszek el blanco, obertura

W.A. Mozart        Sinfonía Nº 40

H. Berlioz            Harold en Italia

Ciclo 2 Tudela

Data: 
Larunbata, 7 Otsaila, 2015
Ordua: 
20:30
Lekua: 
Teatro Gaztambide de Tudela
Obras: 

J. Elsner         Leszek el blanco, obertura

W.A. Mozart    Sinfonía Nº 40

H. Berlioz        Harold en Italia

Ciclo 9

Data: 
Osteguna, 12 Otsaila, 2015
Osteguna, 12 Otsaila, 2015
Ordua: 
20:00
Lekua: 
Baluarte
Obras: 

G. Rossini        Semiramide, obertura

A. Ginastera     Variaciones concertantes

A. Dvorak        Sinfonía Núm 6

Ciclo 3 Tudela

Data: 
Larunbata, 14 Otsaila, 2015
Ordua: 
20:30
Lekua: 
Teatro Gaztambide de Tudela
Obras: 

G. Rossini        Semiramide, obertura

A. Ginastera     Variaciones concertantes

A. Dvorak        Sinfonía Núm 6

Ciclo 10

Data: 
Osteguna, 5 March, 2015
Ostirala, 6 March, 2015
Ordua: 
20:00
Lekua: 
Baluarte
Obras: 

A. Pärt         Trisagion

F.J. Haydn    Sinfonía Num. 104 "Londres"

J. Sibeilius    Sinfonía Num. 4

Ciclo 4 Tudela

Data: 
Larunbata, 7 March, 2015
Ordua: 
20:30
Lekua: 
Teatro Gaztambide de Tudela
Obras: 

A. Pärt        Trisaigion

F.J. Haydn   Sinfonía Núm. 104 "Londres"

J. Sibelius    Sinfonía Núm 4

Orriak

Subscribe to KONTZERTUAK